Samonasávací čerpadlo Calpeda NGX 3/100 + tlaková nádoba Aquvarem 100 l s butyl.membránou

 • Výrobce: CALPEDA NGX 3/100+ tlak.nádoba Aquvarem 100l s but.membránou
 • Hmotnost: 22


 • 14 003,00 Kč 14 740,00 Kč

  Čerpadlo NGX 3/100 400V + tla.nádoba 100l Aquavarem s butyl.membránouPoužitíPro domácí použitíPro čerpání vody ze studníPro čerpání vody obsahující vzduch nebo jiné plynné látkyPro zvýšení tlaku vody přitékající volným spádem k čerpadluPro zvýšení tlaku rozvodné sítě (dodržujte místní nařízení)Pro použití na zahradáchPro mytí za použití vodních trysekVýhodyČerpadlo s novými vlastnostmi - výjimečná konstrukce difuzoru s řídicím zařízením na kontrolu průtoku (patentováno) zajišťuje kompaktní provedení, schopnost rychlého samonasávání a nízkou hlučnost.

  Spolehlivost - díky novému konstrukčnímu provedení je NGX odolnější při občasných anomáliích při provozu čerpadla

   Malé rozměry - čerpadlo NGX je menší než běžná čerpadla podobného typu, což umožňuje instalovat čerpadlo v omezených prostorech a také usnadňuje výměnu již nainstalovaného čerpadla. Bezpečnost - rychlé odsávání vzduchu redukuje riziko vytvoření vzduchové bubliny kolem mechanické ucpávky, tímto způsobem je vyloučeno poškození mechanické ucpávky nedostatečným mazáním a chlazením.

  Lepší samonasávání - čerpadla NGX dokáží načerpat vodu z hloubky 9 m za méně než 4 minuty, tato vlastnost umožňuje použití čerpadla s dlouhým sacím potrubím a bezpečný provoz při instalacích s běžnou nasávací výškou v nepříliš hlubokých studnách, a také s dlouhým sacím potrubím na hladinou vody.

  Nízká hlučnost - dokonalejší tvar difuzoru a zařízení na kontrolu průtoku (patentováno) vede proud vody z oběžného kola do centrální části tělesa čerpadla, což snižuje turbulenci a rychlost, a umožňuje účinně využít okolní vodu k tlumení hluku

  Maximální průtok 75 [l/min

  Maximální výtlak 50 [m]

  Vstupní napětí 3X400 [V]

  Sací výška max. 9 [m] 

  Sací hrdlo 1 ["]

  Jmenovitý výkon motoru 0,65 [kW]

  Talková nádoba Aquvarem 100 l

  5 let záruka. Tlaková nádoba 100 l stojatá, pro domácí vodárny, na pitnou vodu.

   Bezúdržbová tlaková nádoba AQUAVAREM s butylovou membránou pro tlakové systémy, tzv. bezúdržbové tlakové nádoby s butyl. 

  Nádrže jsou certifikovány CE A TÜV SÜD. Výrobce certifikován dle ISO 9001:2015 a UNI EN ISO 14001:2015. 

  Použití pro domácí vodárny i na ohřev TUV. 

  Italská firma Varem S.p.A. patří mezi největší výrobce expanzních nádob na světě.

   Maximální pracovní tlak 10 bar. 

  Tlak plynu v nádobě z výroby je cca 2 bary. 

  Min/max. pracovní teplota -10°C / +99°C. 

  Butyl membrána na pitnou vodu. 

  Vnitřní měkká vložka. 

  Závit 1" připojení nerezová ocel AISI304. 

  Výhody : 

  Nádoba VAREM AQUAVAREM je z výroby natlakována dusíkem. Tlak dusíku v nádobě je stálý. 

  Tuto nádobu nemusíte kontrolovat pravidelně 2-3x ročně a dofukovat vzduch, jako je tomu u běžných nádob s vyměnitelným pryžovým vakem. 

  Tlaková nádoba AQUAVAREM nevyžaduje žádnou údržbu ani doplňování dusíku...uvádí výrobce, my ze zkušenosti z praxe doporučujeme kontrolu tlaku 1 až 2x ročně podle objemu nádoby. 

  Pokud potřebujete zvýšit tlak v nádobě, dusík Vám doplní v běžném pneuservisu, nebo dofouknete normálně vzduchem. To výrobce schvaluje. 

  Dlouhá životnost. 

  Nádoba nemá přírubu. Ta u nádob s vakem často prorezne - AQUAVAREM připojení je NEREZ závitem. Ležaté nádoby AQUAVAREM jsou vybaveny plastovými nožičkami ( běžné nádoby s vakem mají nohy kovové a časem ve vlhku korodují ) a plastovým podstavcem pod čerpadlo ( pokud z čerpadla časem odkapává voda, u běžné nádoby s vakem plech a sváry korodují ). AQUAVAREM doporučujeme.