Alfapumpy - HC8 M

 • Výrobce: Alfapumpy
 • Hmotnost: 4,5 kg
 • Záruka (měsíců): 24

 • 1 577,00 Kč
  Ponorné čerpadlo HC8 M s integrovaným plovákem
  - zabudovaný hladinový spínač
  - čerpání až do hladiny 10 mm !
  - mechanická keramická ucpávka
  - čerpadlo s tepelnou pojistkou
  - i mírně znečištěná voda (částice max 5 mm)
  - hmotnost čerpadla: 4,5 kg

  Ponorné čerpadlo HC8 M - účel a použití
  Ponorné čerpadlo HC8 M je určeno pro čerpání čisté a mírně znečistěné vody (max. velikost pevných částic 5 mm) bez obsahu abrazivních částic do max. teploty 35 °C.
  Je vhodné pro použití v domácnostech, zahradnictví, zemědělství či pro sanitární účely. Například k napouštění a vypouštění bazénů, čerpání jímek, odvodňování sklepů, čerpání vody ze studní, nádrží, rybníků apod. Ponorné čerpadlo může být trvale ponořené. Ponorné čerpadlo HC8 M dokáže vyčerpat vodu až do úrovně 10 mm.
  Není vhodné k trvalému provozu (například umělé potůčky, vodopády, vodotrysky), k čerpání chemických produktů, potravin, slané vody a vody obsahující abrazivní (schopné obrušovat - brusné) částice jako písek, štěrk atd.

  Popis ponorného čerpadla HC8 M a jeho funkce
  Čerpadlo HC8 M má plášť a skříň z kvalitního nárazuvzdorného plastu. Hřídel motoru je utěsněna keramickou mechanickou ucpávkou. Motor je vybaven zabudovanou tepelnou pojistkou, která chrání ponorné plastové čerpadlo proti přehřátí a přetížení. Ponorné čerpadlo je vybaveno zabudovaným hladinovým spínačem, který ovládá chod ponorného čerpadla v závislosti na hladině čerpané vody (popis v návodu k použití).
  Integrovaný hladinový spínač.

  Čerpadlo HC8 M má zabudovaný hladinový (plovákový) spínač. Nemůže tedy dojít k jeho zachycení o stěnu jímky či jiné předměty a proto ho lze použít v jímkách malých rozměrů (26 x 17 cm). V případě potřeby lze hladinový spínač vyřadit z provozu (uzamknout) ručním šoupátkem na plovákové komoře. V tomto případě však musíme pozorně hlídat hladinu čerpané vody, aby neklesla pod cca 10 mm - nebezpečí chodu na sucho a poškození keramické ucpávky či dalších částí čerpadla.
  Zapínací výška: cca15 cm
  Vypínací výška: cca 7 cm

  Výhody ponorného čerpadla HC8 M
  Mezi hlavní výhody tohoto ponorného čerpadla patří vysoké maximální dopravované množství kapaliny (7000 litrů za hodinu, což je dostačující pro jakékoliv domácí, zahradní či zemědělské použití). Jednoduše a rychle vyčerpáte jímky, nádrže, rybníky, ale také ho využijete na napouštění a vypouštění bazénů a odvodňování sklepů.